Obilježena 60. godišnjica postojanja DVD-a ”Kaštela”

U nedjelju 30.studenog 2014. u Hotelu Resnik obilježena je 60. godišjica rada i postojanja Dobrovoljnog vatrogasnog društva Kaštela.
Sjednicu je otvorio predsjednik društva Jakša Šćepanović pozdravivši veliki broj predstavnika prijateljskih DVD-a, predstavnika udruga, gostiju i uzvanike: izaslanika župana Splitsko-dalmatinske županije Damira Gabrića, gradonačelnika grada Kaštela Ivana Udovičića, predsjednika HVZ-e Antu Sanadera, glavnog vatrogasnog zapovjednika RH Slavka Tucakovića, zapovjednika vatrogasne zajednice Splitsko-dalmatinske županije Dražena Glavinu, pročelnika Područnog ureda DUZS Split Slavka Đapića, predstavnika eskadrile transportnih helikoptera 93. zrakoplovne baze Stjepana Jovića i mnoge druge. Posebne čestitke upućene su i dvojici utemeljitelja, koji su nazočili skupštini, Feliksu Lukasu i Dušanu Plazoniću.
Na početku svečane sjednice predsjednik DVD-a Jakša Šćepanović podnio je izvješće o radu i prisutne upoznao s poviješću i djelovanjem Društva, a pozdravnu riječ uputili su i predsjednik HVZ-a Ante Sanader, glavni vatrogasni zapovjednik RH Slavko Tucaković, zapovjednik VZSDŽ Dražen Glavina te gradonačelnik Grada Kaštela Ivan Udovičić.

Nakon uvodnih riječi najzaslužnijim članovima su javno uručena priznanja i spomenice.

Odlikovanje za posebne zasluge u vatrogastvu dodijeljeno je Tonu Kocu.
Spomenicu Vatrogasni veteran primili su: Dušan Plazonić, Feliks Lukas, Felicijo Parčina, Toni Koc, Mladen Plazonić i Anđelko Drnasin.
Vatrogasnu spomenicu za 60 godina primili su Dušan Plazonić i Feliks Lukas,
Vatrogasnu spomenicu za 50 godina u društvu primili su: Toni Koc, Felicijo Parčina i Mladen Plazonić.
Zlatna vatrogasna medalja za opće zasluge pripala je Jakši Šćepanoviću, Mariu Veljači, Mati Vidoviću, Mariu Antiću i Stipi Bakoviću.
Vatrogasnu spomenicu za 40 godina dobili su Jure Ninčević, Ivica Radunić, Anđelko Drnasin, Tihomir Zec i Zlatko Perkov.
Vatrogasna spomenica za 30 godina dodjeljena je Tihomiru Čulafiću, Lovri Batini, Vladimiru Braliću, Ivanu Veljači, Anti Džaji, Jošku Botiću, Robertu Šćepanoviću, Jakši Šćepanoviću, Mariu Veljači, Mariu Antiću, Mati Vidoviću i Damiru Petroviću.
Srebrna medalja za opće zasluge dodijeljena je Danieli Roso i Suzani Jurić.
Srebrna plamenica za hrabrost i požrtvovnost pripala je Marijanu Đirliću, Špiru Raduniću, Marinu Lukasu, Ivanu Grbeši, Roku Maletiću, Petru Rodinu. Marku Ljubiću, Darku Maretiću i Srđanu Šimiću.
Vatrogasnu spomenicu za 20 godina dobili su: Željko Jurić, Zvonko Jurić, Stipe Baković, Siniša Čulafić, Marijan Đirlić, Tonći Munjiza, Špiro Radunić, Zoran Radunić, Petar Rodin, Marin Lukas, Ante Sabljić i Jakov Studin.
Vatrogasnu spomenicu za 10 godina primili su Josip Deanković, Ivan Grbeša, Suzana Jurić, Marko Klišmanić, Marko Ljubić, Roko Maletić, Darko Maretić, Dino Penić, Ante Petrović, Ivan Petrović, Serđo Pribudić, Daniela Roso, Damir Russo, Igor Šimleša, Dario Šimera, Srđan Šimić, Ivan Botić i Marin Lučić.
Brončana medalja za opće zasluge dodijeljena je Anti Petroviću, Anti Sabljiću, Željku Juriću, Tonću Munjizi i Igoru Šimleši.
Brončana plamenica za hrabrost i požrtvovnost pripala je Ivanu Batini, Josipu Deankoviću, Petru Jakovcu, Marku Klišmaniću, Ivanu Petroviću, Anti Petroviću – mlađem, Dariu Šimeri, Josipu Raduniću, Dinu Peniću, Stipi Petroviću, Tomislavu Ćurkoviću i Serđu Pribudiću.
Foto: Zvonimir Barišin