Marin Tuzlak najbolji vatrogasac u 2023. godini

Već tradicionalno povodom Dana Grada organiziran je prijem za najbolje vatrogasce grada Kaštela.

Iz redova DVD Kaštela, za najboljeg vatrogasca u protekloj 2023. godini izabran je Marin Tuzlak.

Marin je član Društva od 2016. godine (od svoje 16. godine). Od prvog dana članstva u Društvu, Marin je pokazao interes prema pozivu dobrovoljnog vatrogasca te prema aktivnostima i obvezama koje taj poziv nosi. Stekao je zvanje vatrogasca sa 18. te postao punopravni član vatrogasne postrojbe DVD-a.

Marin je u međuvremenu završio i program prekvalifikacije za profesionalnog vatrogasca te danas iza sebe ima višegodišnje iskustvo, odradio je preko 400 vatrogasnih intervencija uz nebrojene aktivnosti za potrebe svoga Društva. Vrijedi istaknuti da je Marinu ovo druga nagrada za najboljeg vatrogasca, istu je zaslužio i 2019. godine.

U 2023. godini sudjelovao je na 65 vatrogasnih intervencija te pritom na istima proveo 97 radnih sati. Osim na vatrogasnim intervencijama sudjelovao je na gotovo svim ostalim operativnim aktivnostima Društva.