Orkansko nevrijeme

Dana 05.03.2015. već od jutarnjih sati pripadnici DVD-a Kaštela djeluju na otklanjanju posljedica orkanskog nevremena koje je poharalo Grad Kaštela i okolicu. Do 20:00 sati zabilježeno je više od 20 intervencija, uglavnom uklanjanja stabala, te su u trenutku pisanja ovog članka na terenu bile aktivne 3 ekipe. Na intervencijama je sudjelovalo oko 25 vatrogasaca te je pojačano noćno dežurstvo zbog najavljenog nastavka nepovoljnih vremenskih prilika.

06.03.2015. Već od ranih jutarnjih sati pripadnici DVD-a Kaštela djeluju na saniranju posljedica nevremena, uglavnom se radi o uklanjanju stabala i oštećenih dijelova gradjevina koji predstavljaju potencijalnu opasnost, zabilježene su i 2 požarne intervencije, požar u Općini Prgomet, predio Sitno gdje je izgorjelo cca. 1000m2 te veći šumski požar u Kaštel Sućurcu.

07.03.2015. u 23:37 sati pripadnici DVD- Kaštela zaprimaju dojavu o požaru u Općini Prgomet, predio Sitno; na intervenciju izlazi 1 vozilo i 4 vatrogasca, opožarena površina je oko 5000m2 trave i niskog raslinja te intervencija završava u 02:30 sati. Od 10:00 sati na intervencijama uklanjanja posljedica nevremena aktivno djeluju 3 ekipe te se u vrijeme pisanja članka odradjiva 48. intervencija izazvana posljedicama nevremena.